Inici › Totes les categories › Eines de seguretat i compliment al núvol

Eines de seguretat i compliment al núvol

El navegador SaaS fa un seguiment de 3,835 i Eines de seguretat i compliment al núvol empreses de programari, amb 296 afegides en els darrers 30 dies. Els principals països per a Eines de seguretat i compliment al núvol SaaS inclouen United States (925), United Kingdom (141), India (99).

Punts de dades clau per a Eines de seguretat i compliment al núvol

3,835
Programari total1
296
Nou (últims 30 dies)2
276
Programes d'afiliació3
7
Edat mitjana (anys)4
+2,300
Nou (últims 365 dies)5
549
Batut (any passat)6
19.3%
Taxa de rotació anual7
30.1%
Prova gratuïta8

Distribució de la mida de l'empresa9

48
Empresa (més de 1.000)
3.0% del total
114
Gran (201-1.000)
7.2% del total
291
Mida mitjana (51-200)
18.3% del total
1,135
Petit (2-50)
71.5% del total

Empreses Eines de seguretat i compliment al núvol més establertes

Empresa empleats Valoració del domini Fundada Afegit
Proofpoint 5,000 92 — 2025-02-26
Check Point 10,000 91 1993 2025-02-08
Trend Micro 10,000 90 — 2025-02-26
Feroot 200 88 2020 2025-02-06
Wiz 1,000 88 2020 2025-02-05
Palo Alto Networks — 88 — 2025-02-28
GlobalSign 1,000 85 1996 2025-02-28
Rapid7 5,000 84 — 2025-02-10
Zscaler 10,000 84 — 2025-02-10
Varonis 5,000 83 2005 2025-02-07

Els 10 principals països per a Eines de seguretat i compliment al núvol SaaS

Els següents països representen on tenen la seu la majoria de les empreses SaaS Eines de seguretat i compliment al núvol, segons les nostres dades per a productes de programari 3,835.

País Compte % del total
United States 925 24.1%
United Kingdom 141 3.7%
India 99 2.6%
Canada 72 1.9%
Australia 64 1.7%
Israel 62 1.6%
Singapore 39 1.0%
Germany 37 1.0%
France 30 0.8%
Netherlands 27 0.7%

SEO i autoritat de domini per a Eines de seguretat i compliment al núvol

Valoració mitjana del domini10
20
en comparació amb la mitjana general de 13

Dades de preus per a Eines de seguretat i compliment al núvol

Preu inicial mitjà (USD)12
$29/mes
Preu mitjà alt (USD)13
$150/mes

Saturació del mercat per a Eines de seguretat i compliment al núvol

Aquesta puntuació es calcula a partir d'una combinació del total de productes, l'autoritat del domini, els dominis de referència, l'edat de l'empresa, el creixement del trànsit, els preus i la presència empresarial.

Puntuació de saturació14
65 / 100 (Mitjà)

Programes d'afiliació a Eines de seguretat i compliment al núvol

276 Eines de seguretat i compliment al núvol Les empreses SaaS ofereixen programes d'afiliació (7.2% del total).

Comissió mitjana15
20%
Distribució del tipus de comissió
Una sola vegada 12
Recurrent 26

Afegits més recentment Eines de seguretat i compliment al núvol SaaS

NakodaX Afegit 2026-10-17
RegulatoryWorks Afegit 2026-10-17
WolfDefensive Afegit 2026-10-17
Gitfence Afegit 2026-10-17
VerifY Afegit 2026-10-17
MSST Afegit 2026-10-17
Stillvalid Afegit 2026-10-17
Trygg Afegit 2026-10-17
Nukleas Afegit 2026-10-17
ShipReady Afegit 2026-10-17

Edat mitjana de les empreses SaaS Eines de seguretat i compliment al núvol

Una empresa SaaS mitjana de Eines de seguretat i compliment al núvol es va fundar fa 7.0 anys (any mitjà de fundació: 2019).

Desglossament B2B / B2C per a Eines de seguretat i compliment al núvol16

238
Tant B2B com B2C
6.2%
3,564
Negocis (B2B)
93.3%
16
Consumidor (B2C)
0.4%

Basat en 3,818 empreses amb dades de tipus de consumidor (99.6% del total).

Tendència de descobriment SaaS per a Eines de seguretat i compliment al núvol

Nombre mensual de SaaS descoberts per a Eines de seguretat i compliment al núvol comparat amb la seva participació en tots els SaaS descoberts. Un percentatge creixent indica que aquest segment creix més ràpid que el mercat en general.

Descobreix Eines de seguretat i compliment al núvol SaaS

Ordenar:
Mostra els filtres
Filtre 1 aplicat · Esborra-ho tot · Desa
Categoria: Eines de seguretat i compliment al núvol
Kloudle Logo
Kloudle offers an automated cloud security platform that helps businesses secure their multi-cloud environments effortlessly. With features like misconfiguration detection, threat response automation, and real-time compliance tracking, Kloudle enables companies to focus on growth while maintaining strong security.
Preus: $30/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Cloud Security & Compliance Tools
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Cyera Logo

Cyera

Aquest SaaS està de moda! Hem detectat un creixement mensual del trànsit.
Cyera offers a powerful platform designed to enhance data security and management for businesses. With innovative modules for data loss prevention, identity access, and privacy services, organizations can effectively discover, classify, and protect their sensitive data.
Cloud Security & Compliance Tools
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Falco Logo
This cloud-native security tool provides real-time threat detection and monitoring across hosts, containers, Kubernetes, and cloud environments by utilizing custom rules based on Linux kernel events and other data sources. Key features include integration with over 50 systems for alert forwarding, the use of eBPF technology for efficient monitoring, and customizable rules to enhance compliance and security, making it ideal for organizations seeking to safeguard their cloud-native applications and infrastructure from potential security breaches and compliance violations.
Cloud Security & Compliance Tools
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
PrivX Logo
This integrated cybersecurity platform provides comprehensive solutions for safeguarding sensitive data and critical systems through advanced access management, secure file transfer, encryption, and collaboration tools that adapt to evolving threat landscapes. Its main features include zero trust architecture, justification-based privileged access, quantum-safe cryptography, device trust verification, risk assessment, and secure remote communication, aimed at governments, enterprises, and organizations with high-security needs. By addressing issues such as unauthorized access, data breaches, and post-quantum cryptographic vulnerabilities, it ensures robust protection for both IT and operational technology environments, catering to cybersecurity professionals, system administrators, and security teams seeking resilient and scalable security solutions.
Cloud Security & Compliance Tools
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Blumira Logo

Blumira

Aquest SaaS està de moda! Hem detectat un creixement mensual del trànsit. Prova gratuïta
This platform provides a comprehensive security operations solution designed to simplify cybersecurity management for IT teams. Key features include real-time monitoring, automated threat detection and response, compliance reporting, and seamless integrations with various environments, addressing challenges such as risk identification, regulatory compliance, and operational efficiency for organizations across multiple industries.
Preus: $12-$21/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Cloud Security & Compliance Tools
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
VerifiedThreat Logo

VerifiedThreat

Prova gratuïta
El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
This platform enhances cybersecurity by utilizing advanced artificial intelligence to simulate multi-vector attacks, identify vulnerabilities, and automatically remediate threats. Key features include evidence-based threat verification, seamless integration with existing cybersecurity frameworks, and a collaborative risk management system that engages various stakeholders, making it ideal for businesses of all sizes seeking to strengthen their security posture and reduce the risk of cyberattacks.
Preus: $99-$989/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Cloud Security & Compliance Tools
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Mintly Logo
Mintly offers a comprehensive suite of tools and APIs for checking sort codes and bank account data, designed to enhance payment accuracy and reduce fraud. With features like IBAN and SWIFT validation, address fetching, and payment type confirmation, businesses can seamlessly integrate these solutions to improve cash flow and customer satisfaction.
Preus: £37-£0/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Business Intelligence & Analytics
La categoria d'aquest anunci.
Invoicing & Payment Processing
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Dregs Logo

Dregs

Prova gratuïta
El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
This system protects your SaaS from scammers, spammers, freeloaders, and bots by automatically flagging suspicious devices and malicious users, stopping abuse of free trials and misuse of your app, and preventing analytics pollution, while fingerprinting devices, analyzing usage patterns, and continuously scoring each user across Humanity, Authenticity, Uniqueness, and Behavior. Aimed at SaaS teams—product, security, growth, and operations—it detects duplicates, credential stuffing, spam, phishing, and scraping, provides alerts, escalations, and autonomous actions such as quarantine or blocking, and integrates via a lightweight tracking script and webhooks to feed event data so you can focus onboarding on real, high‑intent users.
Preus: Des de $17/mes
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Affiliate Marketing Management Software
La categoria d'aquest anunci.
Web Security & DDoS Protection
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Loglytics Logo

Loglytics

El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
This solution offers real-time monitoring and analysis of server logs, leveraging AI to transform raw technical data into actionable insights, thereby streamlining infrastructure management and troubleshooting processes. Its key features include instant server connection through simple deployment methods, AI-powered summaries and diagnostics, live fleet health monitoring with visual dashboards, and secure log streaming supported across various Linux environments. It addresses common problems such as manual debugging, delayed detection of system anomalies, and difficulty maintaining fleet health, serving IT operations teams, system administrators, DevOps engineers, and technical support professionals seeking automated, efficient, and accurate infrastructure oversight.
Preus: $99-$499/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Business Intelligence & Analytics
La categoria d'aquest anunci.
Cloud Security & Compliance Tools
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Fluid Attacks Logo

Fluid Attacks

Prova gratuïta
El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
A comprehensive solution enhances application security by integrating AI-driven tools and expert pentesting throughout the software development lifecycle (SDLC). Key features include automated vulnerability management, risk-based prioritization, and seamless integration with existing development environments, addressing the challenges of identifying and remediating security vulnerabilities for development and security teams alike.
Preus: $143-$592/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Cloud Security & Compliance Tools
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Kyro9 Logo

Kyro9

Prova gratuïta
El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
This platform consolidates and visualizes cloud security posture, identity risks, data vulnerabilities, and attack pathways into a unified security graph, enabling organizations to identify, assess, and remediate threats efficiently. Its key features include real-time risk analysis driven by AI-powered analysts, comprehensive asset inventory mapping across multiple cloud environments, vulnerability management with automated fixing, and compliance support for standards such as CIS, SOC 2, PCI, and HIPAA, all designed for security teams, DevOps, CISOs, and compliance officers to proactively reduce cloud attack surfaces, prioritize critical vulnerabilities, and demonstrate regulatory adherence.
Cloud Security & Compliance Tools
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
UptyBots Logo
An all‑in‑one monitoring solution that ensures uptime, performance, and security for websites, APIs, SSL certificates, domains, and servers through global distributed nodes, offering real‑time checks, instant alerts, long‑term analytics, and highly customizable requests (methods, headers, redirects, authentication, and timeouts) with multi‑channel notifications (email, Telegram, and webhooks). It helps prevent outages, slow responses, misconfigurations, SSL expiry, and domain expirations by providing synthetic API monitoring, SSL and WHOIS tracking, port and ping checks, and rich dashboards spanning 24 hours to 365 days, making it ideal for developers, DevOps teams, IT operations, agencies, and professionals who need proactive visibility and reliable reporting to protect websites, APIs, and infrastructure.
Preus: $4.99-$49.99/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Business Intelligence & Analytics
La categoria d'aquest anunci.
Web Security & DDoS Protection
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Scalefusion OneIdP Logo

Scalefusion OneIdP

Prova gratuïta
El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
Scalefusion offers a robust platform for unified endpoint management, zero trust access, and security, enabling seamless control over devices and data from a single console. With a comprehensive suite of solutions tailored for various industries, Scalefusion enhances security posture and operational efficiency while ensuring compliance with industry standards.
Preus: $2-$12.42/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Cloud Security & Compliance Tools
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Cway Software  Logo

Cway Software

Aquest SaaS està de moda! Hem detectat un creixement mensual del trànsit. Prova gratuïta
El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
Cway is a powerful platform that helps businesses manage their marketing assets and streamline collaboration. It offers tools for project management, digital asset storage, and artwork approval, all in one user-friendly interface.
Preus: €450-€3000/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
API & Backend-as-a-Service Platforms
La categoria d'aquest anunci.
Cloud Security & Compliance Tools
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Observa Logo

Observa

El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
Observa functions as an independent verification and governance layer for AI agents, ensuring that their actions and outcomes align with real-world systems and constraints. Its main features include mapping agent capabilities, capturing reviewable evidence, verifying workflow results against authoritative sources, and operating in shadow mode to observe and evaluate without controlling production processes; it is designed for developers, AI practitioners, and organizations seeking transparent, accountable, and verifiable AI operations to mitigate risks and ensure compliance.
Cloud Security & Compliance Tools
La categoria d'aquest anunci.
Application Monitoring & Observability
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
AMAN Technologies Logo

AMAN Technologies

El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
Managed IT and cybersecurity services provide proactive technology support, layered security measures, cloud integration, and compliance management to ensure small and mid-sized businesses remain secure, productive, and audit-ready. These services address common challenges such as business downtime, security vulnerabilities like phishing and ransomware, complex regulatory compliance requirements, and underutilized cloud tools, making IT simpler, safer, and more reliable for decision-makers, IT teams, and operational leaders.
Network Security & Firewall Solutions
La categoria d'aquest anunci.
Cloud Security & Compliance Tools
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Matproof Logo

Matproof

Aquest SaaS està de moda! Hem detectat un creixement mensual del trànsit. Prova gratuïta
El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
This platform automates compliance management by integrating over 100 tools to streamline evidence collection, policy generation using artificial intelligence, and continuous monitoring to ensure organizations remain audit-ready across multiple frameworks such as DORA, NIS2, ISO 27001, SOC 2, and GDPR. Its main features include automated evidence gathering, AI-driven control mapping, comprehensive risk and vendor management, streamlined audit reporting, and automated questionnaire responses, making it ideal for organizations seeking efficient and reliable regulatory adherence and risk mitigation in highly regulated industries.
Preus: €480-€1200/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Cloud Security & Compliance Tools
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
latchkey Logo

latchkey

Prova gratuïta
El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
This platform delivers AI-powered insights to optimize continuous integration and deployment pipelines by providing real-time cost tracking, security risk detection, performance analytics, and health monitoring across multiple repositories and workflows, with AI-driven guidance to uncover bottlenecks, idle resources, and waste. Designed for engineers, DevOps teams, and executives overseeing complex, multi-repo architectures, it offers organization-wide visibility, forecasting and budget controls, compliance and security governance, and team efficiency reporting to reduce cloud spend, accelerate delivery, and enable data-driven decisions.
Preus: $99-$500/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
AI-powered Diagnosis & Healthcare Analytics
La categoria d'aquest anunci.
Cloud Security & Compliance Tools
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
MonitorWorkspace Logo

MonitorWorkspace

Aquest SaaS està de moda! Hem detectat un creixement mensual del trànsit. Prova gratuïta
El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
This platform provides comprehensive monitoring, management, and compliance solutions for Google Workspace environments, enabling IT administrators to oversee user activities, email, chat communications, user accounts, groups, and licensing from a single unified dashboard. Its key features include real-time user activity tracking, automated offboarding processes, audit-ready reporting, full visibility into user behavior and security settings, and seamless synchronization of organizational data without requiring CSV exports. Designed for IT professionals responsible for enterprise security and operational efficiency, it addresses challenges such as disparate admin interfaces, time-consuming manual audits, uncontrolled user access, license wastage, and security vulnerabilities stemming from stale or misconfigured groups and permissions.
Preus: $2-$7/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Cloud Security & Compliance Tools
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Privacy Guard Logo

Privacy Guard

Prova gratuïta
El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
This tool provides comprehensive privacy protection by preventing sensitive user data, such as personally identifiable information, from reaching AI application programming interfaces, ensuring data security and compliance without storing any PII—only metadata. It automates the detection and redaction of sensitive information like emails and phone numbers, generates detailed audit reports to monitor AI activity and security, and features a fail-safe, zero downtime architecture suitable for AI-powered websites and services; it is ideal for developers, organizations, and businesses prioritizing data privacy and secure AI integration.
Preus: $19-$39/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
GDPR & Data Privacy Compliance Tools
La categoria d'aquest anunci.
Cloud Security & Compliance Tools
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
* Algunes o totes les parts d'aquesta pàgina poden ser generades per IA, així que verifiqueu qualsevol informació important de manera independent.

Preguntes freqüents

Quantes empreses SaaS Eines de seguretat i compliment al núvol hi ha?

El navegador SaaS fa un seguiment dels productes de programari 3,835 Eines de seguretat i compliment al núvol a partir de October 2026. S'han afegit 296 noves empreses SaaS Eines de seguretat i compliment al núvol en els darrers 30 dies.

Quantes noves empreses SaaS Eines de seguretat i compliment al núvol s'afegeixen cada mes?

S'han afegit 296 noves Eines de seguretat i compliment al núvol empreses SaaS al navegador SaaS en els darrers 30 dies. La nostra infraestructura de rastreig pròpia descobreix contínuament nous productes de programari.

Quines són les empreses SaaS Eines de seguretat i compliment al núvol més consolidades?

Les empreses SaaS Eines de seguretat i compliment al núvol més consolidades per autoritat de domini inclouen Proofpoint, Check Point, Trend Micro, Feroot, Wiz. Aquestes empreses representen les puntuacions de classificació de domini més altes a la categoria Eines de seguretat i compliment al núvol.

Quina és la mida típica d'una empresa per a un SaaS Eines de seguretat i compliment al núvol?

Entre Eines de seguretat i compliment al núvol empreses SaaS amb dades d'empleats, la distribució per mida és: - 48 (3.0%), - 114 (7.2%), - 291 (18.3%), - 1,135 (71.5%).

Quina és l'autoritat de domini mitjana per a les empreses SaaS Eines de seguretat i compliment al núvol?

La valoració mitjana del domini per a les empreses SaaS Eines de seguretat i compliment al núvol és 20, en comparació amb una mitjana general de SaaS de 13.

Quins països tenen més empreses SaaS Eines de seguretat i compliment al núvol?

Els principals països per a Eines de seguretat i compliment al núvol SaaS són: United States (925), United Kingdom (141), India (99), Canada (72), Australia (64). Aquests representen les concentracions més grans d'empreses de programari Eines de seguretat i compliment al núvol a nivell mundial.

Quin percentatge d'empreses SaaS Eines de seguretat i compliment al núvol ofereixen programes d'afiliació?

276 Eines de seguretat i compliment al núvol Les empreses SaaS ofereixen programes d'afiliació, que representen el 7.2% de tot el programari Eines de seguretat i compliment al núvol que fa el seguiment del navegador SaaS. La comissió mitjana és del 20%.

Quina és l'edat mitjana de les empreses SaaS Eines de seguretat i compliment al núvol?

Una empresa SaaS mitjana de Eines de seguretat i compliment al núvol es va fundar fa 7.0 anys, amb un any de fundació mitjà de 2019.

Les empreses SaaS Eines de seguretat i compliment al núvol són majoritàriament B2B o B2C?

Segons les dades disponibles, les empreses SaaS Eines de seguretat i compliment al núvol es desglossen de la manera següent: Tant B2B com B2C (6.2%), Negocis (B2B) (93.3%), Consumidor (B2C) (0.4%).

Quines són les empreses SaaS Eines de seguretat i compliment al núvol més noves?

Entre les empreses SaaS Eines de seguretat i compliment al núvol descobertes més recentment hi ha NakodaX, RegulatoryWorks, WolfDefensive, Gitfence, VerifY. El navegador SaaS descobreix i indexa contínuament nous productes de programari mitjançant una infraestructura de rastreig pròpia.

Sobre el navegador SaaS

El navegador SaaS és la base de dades SaaS més gran i actualitzada d'Internet: l'eina definitiva de prospecció i recerca per a empreses SaaS.

Descobrim eines emergents setmanes després del seu llançament, abans que apareguin a Apollo, ZoomInfo o altres bases de dades. La nostra plataforma específica per a aquest propòsit rastreja exclusivament productes de programari reals amb dades verificades, a diferència de les eines de prospecció genèriques contaminades amb agències, consultories i llistats obsolets.

Des d'empreses de la llista Fortune 500 fins a startups autofinançades que es llancen aquesta setmana, si és SaaS, ho fem seguiment.

Com es calculen aquests números

  1. Programari total. El nombre d'empreses SaaS publicades actualment llistades per a aquesta selecció. Només es comptabilitzen les empreses que superen les nostres verificacions de qualitat automatitzades.
  2. Nou (últims 30 dies). El nombre net d'empreses SaaS publicades de nou per a aquesta selecció durant els darrers 30 dies.
  3. Programes d'afiliació. El nombre d'empreses SaaS llistades que operen un programa d'afiliació o de referència verificat.
  4. Edat mitjana (anys). L'edat mitjana, en anys, de les empreses d'aquesta selecció, basada en l'any de fundació. La mitjana és el valor central, de manera que la meitat són més antigues i la meitat més joves.
  5. Nou (últims 365 dies). El nombre d'empreses SaaS publicades per a aquesta selecció durant els darrers 365 dies.
  6. Batut (any passat). Empreses publicades durant l'any passat que ja no estan llistades — van quedar fora de línia, van ser eliminades o van deixar de superar les nostres verificacions de qualitat.
  7. Taxa de rotació anual. La taxa de rotació anual — empreses abandonades com a percentatge de totes les empreses publicades durant l'any passat (les encara llistades més les abandonades).
  8. Prova gratuïta. El percentatge d'empreses llistades d'aquesta selecció que ofereixen una prova gratuïta.
  9. Distribució de la mida de l'empresa. Distribució d'empreses per nombre d'empleats: individual (1), petita (2–50), mitjana (51–200), gran (201–1,000), gran empresa (1,000+). Els percentatges són sobre les empreses amb dades d'empleats.
  10. Valoració mitjana del domini. La valoració mitjana del domini (0–100) en les empreses llistades, la nostra mesura de l'autoritat d'enllaços a partir del graf web de Common Crawl. Com més alta, més forta. Es mostra comparada amb la mitjana global de tots els SaaS.
  11. Preu inicial mitjà (USD). El preu mensual d'entrada mitjà (USD) en les empreses d'aquesta selecció amb dades de preus.
  12. Preu mitjà alt (USD). El preu mensual premium mitjà (USD) en les empreses d'aquesta selecció amb dades de preus.
  13. Puntuació de saturació. Una puntuació de saturació del mercat de 0–100 que combina el total de productes, l'autoritat del domini, els dominis de referència, l'edat de l'empresa, el creixement del trànsit, els preus i la presència empresarial. Com més alta, més competitiu.
  14. Comissió mitjana. La comissió d'afiliació mitjana que ofereixen les empreses d'aquesta selecció que gestionen un programa d'afiliació.
  15. Desglossament B2B / B2C. Desglossament d'empreses per mercat objectiu — empresa (B2B), consumidor (B2C) o tots dos — entre aquelles amb dades de tipus de consumidor.