Taustakuvat
Värityskuvat

World Taustakuvat

Selaa 18+ World Taustakuvat lataa ilmaiseksi HD & 4K

Katso läpi 18 World Taustakuvat, uusimmat työt lisättynä sitä mukaa kun ne saapuvat. Tiedostot skaalautuvat 7680x4320:iin ilman interpolointia. Käytä sitä tabletin aloitusnäytöllä tai työpöydän taustakuvapaikalla. Nappaa yksi ilman sähköpostiosoitteen luovuttamista.

Ansaitse rahaa myymällä arkistokuvia →

Tee taustakuvia tekoälyllä.
Kehotteesta, sekunneissa.
›
Kokeile ilmaiseksi →
  • Maailmankartta, joka koostuu kansallisista lipuista tummalla teksturoidulla taustalla. — World Taustakuvat
    Maailmankartta, joka koostuu kansallisista lipuista tummalla teksturoidulla taustalla.
  • Satelliittikuva maapallosta, joka näyttää mantereet ja valtameret avaruudesta. — World Taustakuvat
    Satelliittikuva maapallosta, joka näyttää mantereet ja valtameret avaruudesta.
  • Yksinäinen henkilö kuussa katsomassa Maata avaruudesta yöllä. — World Taustakuvat
    Yksinäinen henkilö kuussa katsomassa Maata avaruudesta yöllä.
  • Värikäs poliittinen maailmankartta maiden nimillä sinisellä taustalla. — World Taustakuvat
    Värikäs poliittinen maailmankartta maiden nimillä sinisellä taustalla.
  • Urheilija seisoo planeetalla hehkuvan CR7-kyltin alla avaruudessa. — World Taustakuvat
    Urheilija seisoo planeetalla hehkuvan CR7-kyltin alla avaruudessa.
  • Maan planeetta avaruudesta katsottuna, näyttäen Afrikan, Aasian ja Euroopan. — World Taustakuvat
    Maan planeetta avaruudesta katsottuna, näyttäen Afrikan, Aasian ja Euroopan.
  • 3D-renderöity maailmankartta ruohoisine maamassoineen ja sinisine valtamerineen kirkkaan auringon alla. — World Taustakuvat
    3D-renderöity maailmankartta ruohoisine maamassoineen ja sinisine valtamerineen kirkkaan auringon alla.
  • Katto koristeltu värikkäillä lasikukkaveistoksilla, jotka hehkuvat valoa. — World Taustakuvat
    Katto koristeltu värikkäillä lasikukkaveistoksilla, jotka hehkuvat valoa.
  • Meduusat hehkuvat tummassa merivedessä — World Taustakuvat
    Meduusat hehkuvat tummassa merivedessä
  • Tulinen kosminen kohtaus hehkuvine laavajokineen ja muukalaismaisine kivimuodostelmineen tähtitaivaan alla. — World Taustakuvat
    Tulinen kosminen kohtaus hehkuvine laavajokineen ja muukalaismaisine kivimuodostelmineen tähtitaivaan alla.
  • Elinvoimainen koralliriutta veden alla, auringonvalon suodattuessa ylhäältä. — World Taustakuvat
    Elinvoimainen koralliriutta veden alla, auringonvalon suodattuessa ylhäältä.
  • Hehkuvat punaiset mustekalan lonkerot imukupeilla tummassa vedessä. — World Taustakuvat
    Hehkuvat punaiset mustekalan lonkerot imukupeilla tummassa vedessä.
  • Delfiini ui ylöspäin kirkkaassa sinisessä valtamerivedessä, ja auringonvalo suodattuu ylhäältä. — World Taustakuvat
    Delfiini ui ylöspäin kirkkaassa sinisessä valtamerivedessä, ja auringonvalo suodattuu ylhäältä.
  • Tyttö nukkuu kelluvalla patjalla haiden ympäröimänä tähtien valaisemassa meressä. — World Taustakuvat
    Tyttö nukkuu kelluvalla patjalla haiden ympäröimänä tähtien valaisemassa meressä.
  • Siluetti haista uimassa syvänsinisessä valtameressä auringonsäteiden tunkeutuessa ylhäältä. — World Taustakuvat
    Siluetti haista uimassa syvänsinisessä valtameressä auringonsäteiden tunkeutuessa ylhäältä.
  • Vintage-fantasiekartta Keski-Maasta yksityiskohtaisine alueineen ja paikannimineen. — World Taustakuvat
    Vintage-fantasiekartta Keski-Maasta yksityiskohtaisine alueineen ja paikannimineen.
  • Kolme hehkuvaa violettia meduusaa kelluu syvänsinisessä vedessä. — World Taustakuvat
    Kolme hehkuvaa violettia meduusaa kelluu syvänsinisessä vedessä.
  • Hehkuva meduusa kelluu tummassa merivedessä perässään roikkuvat lonkerot. — World Taustakuvat
    Hehkuva meduusa kelluu tummassa merivedessä perässään roikkuvat lonkerot.
  • Liike-elämän ammattilaiset yhdistyvät maapallon ympärille kelluvilla alustoilla. — World Taustakuvat
    Liike-elämän ammattilaiset yhdistyvät maapallon ympärille kelluvilla alustoilla.
  • Sinivalkoinen maapallo, joka korostaa Amerikkaa. — World Taustakuvat
    Sinivalkoinen maapallo, joka korostaa Amerikkaa.
  • Lähikuva vintage-pallosta, joka esittää Pohjois-Amerikkaa lämpimällä valaistuksella. — World Taustakuvat
    Lähikuva vintage-pallosta, joka esittää Pohjois-Amerikkaa lämpimällä valaistuksella.
  • Lähikuva vintage-maapallosta, joka näyttää Pohjois-Amerikan lämpimässä valaistuksessa. — World Taustakuvat
    Lähikuva vintage-maapallosta, joka näyttää Pohjois-Amerikan lämpimässä valaistuksessa.
  • Maapallo, jonka reunalla on tasapainotettu kolikko sinistä taustaa vasten. — World Taustakuvat
    Maapallo, jonka reunalla on tasapainotettu kolikko sinistä taustaa vasten.
  • Lähikuva vintage-pallosta, joka näyttää Euroopan yksityiskohtaisella topografialla ja haalistuneilla väreillä. — World Taustakuvat
    Lähikuva vintage-pallosta, joka näyttää Euroopan yksityiskohtaisella topografialla ja haalistuneilla väreillä.
  • Kelluva planeetta kaupunkeineen ja avaruusaluksineen syvässä avaruudessa — World Taustakuvat
    Kelluva planeetta kaupunkeineen ja avaruusaluksineen syvässä avaruudessa
  • Sininen maapallo hehkuvien kaupunginvalojen yllä tähtitaivaan alla — World Taustakuvat
    Sininen maapallo hehkuvien kaupunginvalojen yllä tähtitaivaan alla
  • Vintage-tyylinen maapallokartta, joka esittää Euroopan, Afrikan ja Atlantin laivoineen ja kompassiruusuineen. — World Taustakuvat
    Vintage-tyylinen maapallokartta, joka esittää Euroopan, Afrikan ja Atlantin laivoineen ja kompassiruusuineen.
  • Maa värikkäiden kosmisten pilvien ja tähtien ympäröimänä avaruudessa. — World Taustakuvat
    Maa värikkäiden kosmisten pilvien ja tähtien ympäröimänä avaruudessa.
  • Lähikuva vintage-pallosta, joka näyttää Euroopan ja ympäröivät alueet. — World Taustakuvat
    Lähikuva vintage-pallosta, joka näyttää Euroopan ja ympäröivät alueet.
  • Pieni henkilö seisoo suuren maapallon vieressä aurinkoisessa puistossa. — World Taustakuvat
    Pieni henkilö seisoo suuren maapallon vieressä aurinkoisessa puistossa.
  • Realistinen 3D-malli Maasta, jossa näkyvät mantereet, valtameret ja pilvet. — World Taustakuvat
    Realistinen 3D-malli Maasta, jossa näkyvät mantereet, valtameret ja pilvet.
  • Vintage-maailmankartta mantereilla ja valtamerillä vanhentuneella paperitekstuurilla. — World Taustakuvat
    Vintage-maailmankartta mantereilla ja valtamerillä vanhentuneella paperitekstuurilla.
  • Maapallo, joka näyttää Pohjois- ja Etelä-Amerikan valkoisena sinisellä gradienttitaustalla — World Taustakuvat
    Maapallo, joka näyttää Pohjois- ja Etelä-Amerikan valkoisena sinisellä gradienttitaustalla
  • Maanpallo avaruudesta katsottuna auringon noustessa valtamerten ja pilvien yllä — World Taustakuvat
    Maanpallo avaruudesta katsottuna auringon noustessa valtamerten ja pilvien yllä
  • Maan planeetta avaruudesta katsottuna, jossa Pohjois-Amerikka on näkyvissä ja pyörteisiä pilviä. — World Taustakuvat
    Maan planeetta avaruudesta katsottuna, jossa Pohjois-Amerikka on näkyvissä ja pyörteisiä pilviä.
  • Maa-planeetta avaruudesta katsottuna pyörteilevine pilvineen Pohjois-Amerikan yllä — World Taustakuvat
    Maa-planeetta avaruudesta katsottuna pyörteilevine pilvineen Pohjois-Amerikan yllä
  • Hehkuva sininen digitaalinen maapallo, jossa on verkkolinjoja tähtitaivaan kosmista taustaa vasten linssiheijastuksen kanssa. — World Taustakuvat
    Hehkuva sininen digitaalinen maapallo, jossa on verkkolinjoja tähtitaivaan kosmista taustaa vasten linssiheijastuksen kanssa.
  • Maan planeetta nähtynä avaruudesta, jossa näkyvät mantereet, valtameret ja pilvet. — World Taustakuvat
    Maan planeetta nähtynä avaruudesta, jossa näkyvät mantereet, valtameret ja pilvet.
  • Kuparinen maailmankartta tummalla teksturoidulla taustalla — World Taustakuvat
    Kuparinen maailmankartta tummalla teksturoidulla taustalla
  • Maapallo yöllä, jossa näkyvät Euroopan kaupunkien valot ja hehkuvat digitaaliset yhteydet. — World Taustakuvat
    Maapallo yöllä, jossa näkyvät Euroopan kaupunkien valot ja hehkuvat digitaaliset yhteydet.
  • Maan planeetta avaruudesta katsottuna, Pohjois-Amerikka näkyvissä sinisenä ja vihreänä. — World Taustakuvat
    Maan planeetta avaruudesta katsottuna, Pohjois-Amerikka näkyvissä sinisenä ja vihreänä.
  • Satelliittikuva maapallosta, jossa näkyvät mantereet ja valtameret. — World Taustakuvat
    Satelliittikuva maapallosta, jossa näkyvät mantereet ja valtameret.
  • Klassinen maapallo, joka näyttää mantereet ja valtameret valkoisella taustalla. — World Taustakuvat
    Klassinen maapallo, joka näyttää mantereet ja valtameret valkoisella taustalla.
  • Lähikuva messinkigloobista, jossa Eurooppa ja Afrikka ovat lämpimän valon valaisemia. — World Taustakuvat
    Lähikuva messinkigloobista, jossa Eurooppa ja Afrikka ovat lämpimän valon valaisemia.
  • Maa-planeetta avaruudesta katsottuna, taustalla pyörteileviä pilviä ja tähtiä. — World Taustakuvat
    Maa-planeetta avaruudesta katsottuna, taustalla pyörteileviä pilviä ja tähtiä.
  • Maa ja kuu avaruudessa tähtien kanssa — World Taustakuvat
    Maa ja kuu avaruudessa tähtien kanssa
  • Maa ja kuu tähtiavaruudessa — World Taustakuvat
    Maa ja kuu tähtiavaruudessa
  • Maaplaneetta avaruudesta katsottuna sinisine valtamerineen, valkoisine pilvineen ja tähtineen taustalla. — World Taustakuvat
    Maaplaneetta avaruudesta katsottuna sinisine valtamerineen, valkoisine pilvineen ja tähtineen taustalla.
  • Maailmankartta kansallisista lipuista tummalla teksturoidulla taustalla. — World Taustakuvat
    Maailmankartta kansallisista lipuista tummalla teksturoidulla taustalla.
  • Käsi pitää varovasti hehkuvaa maapalloa avaruudessa auringonpurkauksen ja tähtien kanssa. — World Taustakuvat
    Käsi pitää varovasti hehkuvaa maapalloa avaruudessa auringonpurkauksen ja tähtien kanssa.
  • Käsi lepää valaistulla maapallolla, joka näyttää Pohjois-Amerikan ja sen heijastuksen. — World Taustakuvat
    Käsi lepää valaistulla maapallolla, joka näyttää Pohjois-Amerikan ja sen heijastuksen.
  • Avaruusalus lentää ohi sinivihreän planeetan, jossa on kimalteleva rengasjärjestelmä syvässä avaruudessa. — World Taustakuvat
    Avaruusalus lentää ohi sinivihreän planeetan, jossa on kimalteleva rengasjärjestelmä syvässä avaruudessa.
  • Vintage-pallo kompassiruusulla, joka korostaa Eurooppaa ja Afrikkaa mustaa taustaa vasten. — World Taustakuvat
    Vintage-pallo kompassiruusulla, joka korostaa Eurooppaa ja Afrikkaa mustaa taustaa vasten.
  • Maapallo tulisen laavapurkauksen kanssa avaruudessa — World Taustakuvat
    Maapallo tulisen laavapurkauksen kanssa avaruudessa
  • Maanpallo avaruudesta katsottuna, mantereet ja pilvikuviot näkyvissä. — World Taustakuvat
    Maanpallo avaruudesta katsottuna, mantereet ja pilvikuviot näkyvissä.
  • Musta maailmankartan siluetti siniharmaalla gradienttitaustalla — World Taustakuvat
    Musta maailmankartan siluetti siniharmaalla gradienttitaustalla
  • Maa-planeetta avaruudesta katsottuna, Pohjois-Amerikka näkyvissä ja pyörteisiä pilviä. — World Taustakuvat
    Maa-planeetta avaruudesta katsottuna, Pohjois-Amerikka näkyvissä ja pyörteisiä pilviä.
  • Pieni maapallo, jossa on 'WORLDWIDE'-kirjaimet tummalla hyllyllä sinisellä bokeh-taustalla. — World Taustakuvat
    Pieni maapallo, jossa on 'WORLDWIDE'-kirjaimet tummalla hyllyllä sinisellä bokeh-taustalla.
  • Yksityiskohtainen maapallo, joka näyttää mantereet ja valtameret tummansinisellä taustalla. — World Taustakuvat
    Yksityiskohtainen maapallo, joka näyttää mantereet ja valtameret tummansinisellä taustalla.
  • Yksityiskohtainen maapallo, joka näyttää mantereet tummansinistä gradienttitaustaa vasten. — World Taustakuvat
    Yksityiskohtainen maapallo, joka näyttää mantereet tummansinistä gradienttitaustaa vasten.

Usein kysytyt kysymykset

Onko näissä World Taustakuvat mitään pidätettyä?

Ei senttiäkään. Rekisteröintivaihetta ei ole. Saat puhtaan alkuperäisen, et esikatselua.

Kuinka pitkä World Taustakuvat-lista on?

Tietojemme mukaan 18 World Taustakuvat. Ilmaisia, kaikki, ilman rekisteröitymistä.

Mikä on näiden World Taustakuvat enimmäiskoko?

Täysikokoisina nämä yltävät 7680x4320. Välikoot on valmisteltu, joten laatu säilyy jokaisessa vaiheessa.

Mihin suuntaan nämä World Taustakuvat ovat?

Ei kumpaakaan yksinomaan. Näistä 8 on pystysuuntaisia ja 52 vaakasuuntaisia. Valitsitpa kumman tahansa, koko on valmiina.

Mistä löydän lisää tällaisia World Taustakuvat?

Katso dark aesthetic, black and white, nike, football. Jokainen pitää oman listansa.