Nincs könnyű dolga az embernek, ha olyasvalakinek szeretne ajándékot készíteni akiről szinte nem tud semmit. Azért összeszedtem magam, sőt a végére meg is táltosodtam. Ugyanis belefutottam egy csodaszép és roppant egyszerű csipkehorgolásba és sikerült ezt az egyszerű töröközőt egyedivé tenni.Sajnos elfelejtettem elmenteni, úgyhogy nem tudom belinkelni az oldalt ahol találtam. Nagyon haladós a minta és nagyszerű benne, hogy addig horgolunk amíg a kívánt méretet el nem érjük. Nem kell bíbelődni sok láncszemmel. Csak úgy önmagában is szép ajándék csipkerajongóknak , pláne, hogy mi magunk készítettük.
Szeretettel köszöntelek oldalamon!
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Horgolás. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Horgolás. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. január 8., kedd
2012. november 13., kedd
Apróságok
Ez a dundi barna gomb azért lett véve, hogy ha kell majd behúzott gomb valamire akkor ebből milyen jót lehet csinálni. De nagyszerűen körbe is lehet horgolni . Ez úgy véletlenül ugrott be mikor gombot kerestem ehhez a szürke nyaklánchoz. Persze eszembe jutott ezer dolog, hogyan lehetne még játszani vele. Sürgősen leállítottam magam, mert most is mint oly sokszor egészen mást terveztem aznapra.
Címkék:
Horgolás,
Textilékszer
2012. június 11., hétfő
2012. április 13., péntek
Ékszermánia
Végre elkészült a fonott nyaklánc, mely szerelem volt első látásra ( de sokszor írtam már ezt). Minta itt. Mindent úgy csináltam ahogy le van írva.Szuper gyorsan elkészült, és aggodalmam ellenére az összefonás is jól működött. 55 cm-es lett.Kipróbáltam mindkét blokkolást amit javasol. A rozsdaszínűt szépen nedvesen kigombostűztem, egy éjszakát száradt. A zöldet gőzölős vasalóval ruhán keresztül megvasaltam . A végeredmény szerintem ugyanolyan , csak a vasalós lényegesen gyorsabb. A kerámia gombot inkább leszedtem róla mert a súlya végett kissé kifordította a láncot. Ha pár cm-rel rövidebb, úgy már szépen kifekszik a nyakra. A medálokat pedig a gombok ihlették amiket kreatív sógornőm készített.
2012. január 22., vasárnap
Szatyorkosár
Játszani hívnak a lányok a Homokozóból, a feltételeket megtudod ha a képre kattintasz. Jelentkeztem én is. Éppen kapóra jött ez mert már régóta szerettem volna kipróbálni a nylonzacskó horgolást.
Négy zacsit választottam piros fehér színekkel, kb. 2-3 cm-es csíkokra vágtam. A csíkokat összecsomóztam,
mert sehogy máshogy nem akart egyben maradni.
A vastagabb anyagú zacsival kezdtem a munkát, ezzel nehezebb volt dolgozni. Kissé nehézkesen indult az elején, le is bontottam mert nem lett elég "szép". Már amennyire ezt szépnek lehet nevezni. Érdekesnek inkább mondanám. A négy zacsiból mindössze ennyire futotta, a kosárka átmérője 13 cm , a magassága 7 cm lett. A végén a csomók kilógó végeit levagdostam.
Ja igen, 9-es horgolótűvel próbálkoztam ez volt itthon a legnagyobb.Jó lett az állaga, a formája. A maradék csíkokat összefontam és rávarrtam fülnek, ne kelljen kidobni semmit sem. A varrótű alig akart átmenni a sok rétegen , ez sokkal nehezebb volt mint maga a horgolás. A végeredménnyel elégedett vagyok, lett egy használható darab, a varrósarkomba került mint szemeteskosár. Nálunk itt a nagyáruházakban van konténer a használt zacsiknak, meg műanyag ruhavállfáknak, és egyáltalán jól szervezett az újrahasznosítás. Szelektíven gyűjtjük mi is az üvegeket, dobozokat, papírt, műanyagot. Rendszeresen dobnak be zacskókat amibe adományként beletehetjük a feleslegessé vált ruhaneműt és háztartási dolgokat. Az egészben az a legjobb, hogy mindezért házhoz jönnek nem kell menni sehová sem.
2011. december 19., hétfő
Van itt minden
Sajnos a tegnap reggelre leesett havat mára már elmosta az eső. A hétvégére pedig tavaszias időt ígérnek.Kár , mert ugye a karácsony fehéren az igazi.
A konyhában továbbra is nagy a sürgés-forgás. Az egyszerű kellékek mint a szalvéta meg a süti kiszúró doboza , ihletet adtak egy kis karácsonyfa dísz készítésére is. Pedig az idén már nem terveztem ezt.
Most ezek lettek a kedvenceim. Imádom a karácsonyi puding témát, és annak külön örülök, hogy itt a hazájában meg is tudtam kóstolni. Nagyon finom szerintem, a boltban is lehet kapni szebbnél szebb tálalásban. Ez itt olyan mint nálunk a mákos bejgli, itt nincs karácsony puding nélkül.
Még a kötött csillag is belefért az időbe, sk. behúzott gombbal a közepén. Kissé nagy lett , a karácsonyfára nem való ebből kifolyólag. A leírást az egyik kedvenc külföldi blogban találtam, nagyon jó a maradék fonalak felhasználására.
És hogy a horgolás se maradjon el, készült pár dísz barátainknak ajándékba. Szerettem volna őket egyben megörökíteni, de nem tudtam, hogyan kéne. Aztán beugrott a jó kis zokni szárító csipesz és szerintem tökéletes erre a célra is.
2011. október 8., szombat
Ezek a színek.....
Szerintem csodaszép gombokat találtam, és rá is kerültek rögtön a sapkákra. Végre nem virág,igaz?
Maradt még egypár és van is ötletem, hogy hová kerülnek majd.
Virág nélkül nincs élet, főleg nem nálam.
Ezt a két kollázst is a színek kedvéért tettem ide. A múlt hétvégi kirándulásunk alkalmával készültek amikor is kicsit visszamentünk a múltba. Fantasztikus volt.
Címkék:
Horgolás,
Kirándulás
2011. szeptember 23., péntek
2011. szeptember 11., vasárnap
Hello ősz
Amint ebből az összeállításból kiderül az idén nagy kedvencem a mustár sárga.Ezen a képen Annás Möbius stólája látható az én elképzelésemben. Régen került hozzám 3 gombóc moheres fonal, gondoltam kipróbálom milyen vele dolgozni. Csináltam egy próbahorgolást mennyire lehet bontani, és nem volt vele különösebb probléma. Ez számomra azért volt lényeges, mert elég sokat szoktam bontani, nem mindig jön össze elsőre az elképzelés , a méret, a forma. Nem egészen lett olyan amilyenre szerettem volna, ugyanis egy szimpla csövet gondoltam készíteni mert majd úgyis a nyakam köré tekerem .Jó meleg, úgyhogy várakoznia kell egy kicsit amíg hidegebb nem lesz.Akik eddig még nem próbálták ezt a fajta fonalat horgolni, vágjanak bátran bele csak jó vastag tűt kell választani hozzá.
Készült még egy nyaklánc is rózsákkal, viszonylag hosszabb a megkötője, így ha akarom hosszabb ha akarom rövidebb. Ahogy jobban mutat a ruhához.A Vénusz stólám tavaly készült, igazi őszi darab ez is. Vállra vetve nem tetszik de sálként megkötve nagyon szeretem.És ez a cipő... szerelem első látásra, csakis vastag harisnyával szoknyához.
Ebben még nem vagyok biztos, gombócban összefogva nagyon jól néztek ki együtt, de összedolgozva kissé komor az összhatás. Mi más lenne mint sál, de ez most már tényleg az utolsó.......az idén.
Nálunk most ezek a színek és fazonok mennek, nekem tetszik. Nektek ?
Ezt a kollázst a polyvore.com oldalán bütyköltem össze. Nem rossz a végeredmény, de időpocsékolásnak gondolom. Nem is illik a blogomba.
Címkék:
Divat,
Horgolás,
Textilékszer
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
































