Szeretettel köszöntelek oldalamon!
2011. május 11., szerda
2010. február 5., péntek
Ajándék az óceánon túlra
Még csak 8 hetes de már 3-6 hónapos babáknak való ruhákban gügyög a lámpának, redőnynek, ventillátornak.
Piros pont a Royal Mailnek.
2009. december 16., szerda
Áldott ünnepeket!
2009. december 6., vasárnap
Télapó itt van........
Miklós-reggel lágyan, csendben,
fehér pihék raja árad,
Miklós-reggel szép fehérbe
felöltözteti a fákat.
Miklós-reggel, hogy kinéztem
a havas, szép virradatba,
cipőcskétek is ott állott,
minden jóval megrakodva.
Miklós-reggel égi pelyhek
boldog álomrajt szitálnak,
s hívő-tisztán, messzezsongón,
lelketek földjére szállnak.
2009. november 24., kedd
Ajándék is meg nem is
Az én angyalkám ilyen lett. Azért az enyém, mert ezt a kis képecskét ajándékba szántam, de nem sikerült szépen megvarrni, a tűzés katasztrófális lett, így semmiképpen sem lehet másé. A hátulja kissé gubancos, a varrásvonalak is érdekesek. Szegény varrógépem nem szereti a többrétegű anyagot, húzni kell a gép alatt, ha meg felengedem a talpnyomást, akkor még rosszabb. Hogy ne csak a gépre fogjak mindent, először is meg kéne tanulni varrni.......... Az sem a gép hibája, hogy a keret nem egyforma széles és még lehetne sorolni. Hogy is szokták mondani? Nekünk így is jó lesz, falura kabát alá.
Ezt a két szatyrot is ebből a könyvből varrtam, néha azért tudok felmutatni egy-egy normálisabb darabot is, bár a barátságtakaró egyszerű blokkja is majdnem kifogott rajtam. Kezdve azzal, hogy pontosnak kellett lenni 15X 15 cm és nem több, nem is kevesebb, nekem ez már feladat. Hát ez van, de nem adom fel. Egyszer talán majd tudok jelentkezni ajándékozós játékra is, ha majd megtanultam szépen varrni. Most még nem mertem.
Ezt a kedves díjat Szera indította, és Mammka rám is gondolt mikor továbbküldte. Köszönöm, hogy így érez, és köszönöm kedves olvasóimnak is, hogy jönnek hozzám látogatóba.És most jön a nehezebbik része, választani a sok szépséges blog közül hármat ahová továbbküldeném. Akkor legyen úgy, hogy küldöm mindannyiótoknak, és ezen belül
Vacskamatinak, Kaokának, Unikatnak, és még egyszer mindenkinek!
2009. augusztus 27., csütörtök
Barátságtakaró
2009. június 7., vasárnap
Ismét kék hangulatban

2009. március 27., péntek
Éléskamra és ajándék

2009. március 17., kedd
Kékség
Bár nem a témához tartozik, de ha volna kedvetek és időtök, leírnátok-e pár szóban, hogy Ti hogyan készítitek a ferdepántot? Előre is köszönöm!
2009. február 28., szombat
Váratlan ajándék
2009. február 24., kedd
Sapkához szatyor
2009. február 20., péntek
Párnacsata
2009. február 15., vasárnap
Szerelem
Tegnap volt Valentin és Bálint napja, nálunk nem szokás ilyenkor ünnepelni, nem szeretjük a külföldről behozott dolgokat. Van nekünk Magyaroknak, sok szép hagyományunk, népszokásunk, ezeket kell életben tartani és vinni tovább.
De!.....
Ez most egy jó alkalom arra hogy leírjam a világ legszebb szerelmes versét!!!! Számomra legalábbis az.
Radnóti Miklós
Tétova óda
Mióta készülök, hogy elmondjam neked
szerelmem rejtett csillagrendszerét;
egy képben csak talán, s csupán a lényeget.
De nyüzsgõ s áradó vagy bennem, mint a lét,
és néha meg olyan, oly biztos és örök,
mint kõben a megkövesült csigaház.
A holdtól cirmos éj mozdul fejem fölött
a zizzenve röppenõ kis álmokat vadász.
S még mindig nem tudom elmondani neked,
mit is jelent az nékem, hogyha dolgozom,
óvó tekinteted érzem a kezem felett.
Hasonlat mit sem ér. Felötlik s eldobom.
És holnap az egészet ujra kezdem,
mert annyit érek én, amennyit ér a szó
versemben s mert ez addig izgat engem,
míg csont marad belõlem s néhány hajcsomó.
Fáradt vagy s én is érzem, hosszú volt a nap,-
mit mondjak még? a tárgyak összenéznek
s téged dicsérnek, zeng egy fél cukordarab
az asztalon és csöppje hull a méznek
s mint színarany golyó ragyog a teritõn,
s magától csendül egy üres vizespohár.
Boldog, mert veled él. S talán lesz még idõm,
hogy elmondjam milyen, mikor jöttödre vár.
Az álom hullongó sötétje meg-megérint,
elszáll, majd visszatér homlokodra,
álmos szemed búcsúzva még felémint,
hajad kibomlik, szétterül lobogva,
s elalszol. Pillád hosszú árnyéka lebben.
Kezed párnámra hull, elalvó nyírfaág,
de benned alszom én is, nem vagy más világ.
S idáig hallom én, hogy változik a sok
rejtelmes, vékony, bölcs vonal
hûs tenyeredben.
Egy apró kis figyelmesség a keresztszemes hímzés szerelmeseinek.
2009. január 28., szerda
Születésnapra
A sokféle kézimunkázás közül a legújabb szerelem a foltvarrás. Ezt a faliképet nővérem születésnapjára készítettem. Ez az első olyan munkám, aminek a hátulja is szépen sikerült.



