Szeretettel köszöntelek oldalamon!

Szeretettel köszöntelek oldalamon!
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Foltvarrás. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Foltvarrás. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. május 11., szerda

Mesetarisznya


Az utolsó pillanatban készültem el vele sajnos, úgyhogy egyke maradt.

2010. február 5., péntek

Ajándék az óceánon túlra

Drága unokaöcsémnek sok szeretettel, akit még nem láttam csak a neten keresztül, de nagyon cuki, és szeret az anyukája nyakába bújni. Pontosabban mindig csak ott lenne.
Még csak 8 hetes de már 3-6 hónapos babáknak való ruhákban gügyög a lámpának, redőnynek, ventillátornak.


Tettem a csomagba egy jó nagy szívet is, a horgolt virágot Kaokától kaptam, és úgy gondoltam, hogy illene rá. A csomag egy hét alatt megérkezett Kanadába, pedig simán lett feladva.
Piros pont a Royal Mailnek.

2009. december 16., szerda

Áldott ünnepeket!

Ezt a faliképet tavaly karácsonyra sikerült elkészíteni. Eredetileg nem így terveztem. Megvolt a pár kicsi kép amik úgy is maradtak volna, de aztán úgy gondoltam összekomponálom őket. Így sokkal jobban mutatnak, nagyon szeretem ezt a munkámat. Nem is volt kérdéses, hogy jön velünk Angliába.

Angyalkáinkkal szeretnék tőletek elbúcsúzni egy kis időre, mindjárt indulunk haza és jó hosszú út áll előttünk. Legyen áldott, békés és szép havas az ünnepetek!


2009. december 6., vasárnap

Télapó itt van........

Fekete István: Miklós reggel

Miklós-reggel lágyan, csendben,
fehér pihék raja árad,
Miklós-reggel szép fehérbe
felöltözteti a fákat.

Miklós-reggel, hogy kinéztem
a havas, szép virradatba,
cipőcskétek is ott állott,
minden jóval megrakodva.

Miklós-reggel égi pelyhek
boldog álomrajt szitálnak,
s hívő-tisztán, messzezsongón,
lelketek földjére szállnak.

Nálunk is járt a Mikulás!!!

És jöttek kedves magyar kollégák is, akik mintha érezték volna, hogy éppen az a "legnagyobb" gondom, hogy nincsen sütis dobozom. Hát tessék, most már van. Lekváros linzerkarikával szeretném majd megtölteni.

2009. november 24., kedd

Ajándék is meg nem is

Az én angyalkám ilyen lett. Azért az enyém, mert ezt a kis képecskét ajándékba szántam, de nem sikerült szépen megvarrni, a tűzés katasztrófális lett, így semmiképpen sem lehet másé. A hátulja kissé gubancos, a varrásvonalak is érdekesek. Szegény varrógépem nem szereti a többrétegű anyagot, húzni kell a gép alatt, ha meg felengedem a talpnyomást, akkor még rosszabb. Hogy ne csak a gépre fogjak mindent, először is meg kéne tanulni varrni.......... Az sem a gép hibája, hogy a keret nem egyforma széles és még lehetne sorolni. Hogy is szokták mondani? Nekünk így is jó lesz, falura kabát alá.

Ezt a két szatyrot is ebből a könyvből varrtam, néha azért tudok felmutatni egy-egy normálisabb darabot is, bár a barátságtakaró egyszerű blokkja is majdnem kifogott rajtam. Kezdve azzal, hogy pontosnak kellett lenni 15X 15 cm és nem több, nem is kevesebb, nekem ez már feladat. Hát ez van, de nem adom fel. Egyszer talán majd tudok jelentkezni ajándékozós játékra is, ha majd megtanultam szépen varrni. Most még nem mertem.

Ezt a kedves díjat Szera indította, és Mammka rám is gondolt mikor továbbküldte. Köszönöm, hogy így érez, és köszönöm kedves olvasóimnak is, hogy jönnek hozzám látogatóba.
És most jön a nehezebbik része, választani a sok szépséges blog közül hármat ahová továbbküldeném. Akkor legyen úgy, hogy küldöm mindannyiótoknak, és ezen belül
Vacskamatinak, Kaokának, Unikatnak, és még egyszer mindenkinek!

2009. augusztus 27., csütörtök

Barátságtakaró

Colette is blog-szülinapot ünnepel, melynek alkalmából kitalált valami nagyon jó dolgot. Részletek itt.

Ez lenne az én darabkám a nagy-nagy takaróban. A színmegkötés miatt , kissé gondban voltam, csak színes anyagokat hoztam magammal, de aztán abban maradtunk, hogy a kevesebb néha több elvet követve megpróbálok valamit összehozni.
Nem lett túl kreatív, a munka is nehezen ment, itt még semminek nincs helye. Nem gondoltam volna, hogy ilyen nagy feladat lesz ez most számomra.

Ezt varrtam először, de az első öltéseknél tudtam, hogy ez így nem lesz jó, éreztem a két hónap kihagyást, nem ment a cikkcakkolás, a méret sem lett jó, többször bontani kellett. Azért megcsináltam, mert a fiúknak nagyon tetszett. Bencém édes volt mikor azt mondta: anya én férfiszemmel nem találok rajta semmi hibát, és rögtön el is kérte magának, én pedig örömmel nekiadtam.

2009. június 7., vasárnap

Ismét kék hangulatban

Időközben elkészült egy újabb hímzés, a végére találtam ki, hogy kézimunkatartó zsákra fogom rátenni. A Tralala házikónak is meglett a helye. Most végre van egy jó kis hímzőszettem.
Mammka az összes fonalat elhasználtam a nagyobbik hímzésre, pont ennyi kellett.

2009. március 27., péntek

Éléskamra és ajándék


Készült egy két apróság, eper és virágbefőtt. Nem volt szívem dobozba tenni őket, olyan jól mutatnak így.


Ezek a horgolt virágok, már nem fértek az üvegbe. Arra gondoltam elajándékoznám őket. Aki szeretné ezeket a virágokat az hagyjon bejegyzést nálam szerda éjfélig. Sorsolás másnap délután. A kollekció addigra kiegészülne új darabokkal , és lenne még egy kicsi meglepi is!

2009. március 17., kedd

Kékség

Elkészült a komódra a kék terítő. Bármennyire is igyekeztem, sajnos elcsúszott pár helyen, és a kockákat is sikerült összekeverni, pedig direkt sorrendbe raktam, leírtam papírra mindent, és mégis elrontottam. Nem volt szívem szétszedni.
Bár nem a témához tartozik, de ha volna kedvetek és időtök, leírnátok-e pár szóban, hogy Ti hogyan készítitek a ferdepántot? Előre is köszönöm!


Kék hangulat.


Tralala házikó kék színátmenetes Perléből. Tudom, hogy a profi hímzők osztottszálú fonalat használnak, de nekem úgy megtettszett ez a kékes árnyalatú és ez a kissé mályvás színű cérna. Nagyon jó volt végre ilyet is varrni!

2009. február 28., szombat

Váratlan ajándék


Ajándékot kaptam! Tulajdonképpen rögtön többet is, merthogy pénteken váratlanul úgy alakult a helyzet, hogy nem mentem dolgozni. Egyszercsak beugrott, írok Edigének üzenetet, hogy tudnánk- e találkozni. Tudtunk. Ez volt a második ajándék, és aztán már nem volt megállás, ugyan az idő az villámgyorsan elrepült. A harmadik ajándék pedig egy macskás hímzés, és egy eredeti Debbie Mumm gombocska volt. És itt jött a játék, hogy nekem kellett befejezni. Ez lett belőle. Kedves Edit, köszönöm mégegyszer ezt a szép délelőttöt, és kívánom mindenkinek, hogy gyakrabban legyenek szép beszélgetős, barátnős óráik ebben a kaotikus, pörgős világban, úgy mint most nekünk!

2009. február 24., kedd

Sapkához szatyor

Már mindenki a tavaszt várja, természetesen én is, de azért készítettem egy télies szatyrot a sapkámhoz. Kicsit érdekesen áll a sapka, de nagyon szeretem, jó meleg lett a polárbéléssel. Kár, hogy nem jutott előbb eszembe a szatyorvarrás mert így együtt szerintem jól kiegészítik egymást. Pont belefér a reggeli gyümölcsöm, a nagy kulccsomóm, esernyő, zokni, és egyéb nélkülözhetetlen nagyobb darabok. Még egy kicsit szeretném őket együtt hordani, bár a fejemben már összeállt egy aranyos kis tavaszi tatyó, egy jó kis farmerszerelés kiegészítőjeként. A hétvégén vásárolt virágmintás anyagaimból fog készülni. Mintha nem lenne elég táska már amibe pakolni lehet.

2009. február 20., péntek

Párnacsata


Párna Bencének. Az oviban kellett mesepárna a gyerekeknek, akkor ennek a párnának kisautós huzatot varrtam. Most már nem aktuális a kisautó, meg aztán el is szakadt, így hát próbáltam valami nagyfiúsat kitalálni.


Csendélet az ágyon. Természetesen ez a harmónia nem tart sokáig. Még jó!! Szerencsére a kis csapat jól bírja a gyűrődést.

2009. február 15., vasárnap

Szerelem


Tegnap volt Valentin és Bálint napja, nálunk nem szokás ilyenkor ünnepelni, nem szeretjük a külföldről behozott dolgokat. Van nekünk Magyaroknak, sok szép hagyományunk, népszokásunk, ezeket kell életben tartani és vinni tovább.
De!.....
Ez most egy jó alkalom arra hogy leírjam a világ legszebb szerelmes versét!!!! Számomra legalábbis az.

Radnóti Miklós

Tétova óda

Mióta készülök, hogy elmondjam neked
szerelmem rejtett csillagrendszerét;

egy képben csak talán, s csupán a lényeget.
De nyüzsgõ s áradó vagy bennem, mint a lét,
és néha meg olyan, oly biztos és örök,
mint kõben a megkövesült csigaház.
A holdtól cirmos éj mozdul fejem fölött

a zizzenve röppenõ kis álmokat vadász.
S még mindig nem tudom elmondani neked,
mit is jelent az nékem, hogyha dolgozom,
óvó tekinteted érzem a kezem felett.

Hasonlat mit sem ér. Felötlik s eldobom.
És holnap az egészet ujra kezdem,
mert annyit érek én, amennyit ér a szó

versemben s mert ez addig izgat engem,
míg csont marad belõlem s néhány hajcsomó.
Fáradt vagy s én is érzem, hosszú volt a nap,-

mit mondjak még? a tárgyak összenéznek
s téged dicsérnek, zeng egy fél cukordarab

az asztalon és csöppje hull a méznek
s mint színarany golyó ragyog a teritõn,
s magától csendül egy üres vizespohár.
Boldog, mert veled él. S talán lesz még idõm,
hogy elmondjam milyen, mikor jöttödre vár.
Az álom hullongó sötétje meg-megérint,

elszáll, majd visszatér homlokodra,
álmos szemed búcsúzva még felémint,
hajad kibomlik, szétterül lobogva,
s elalszol. Pillád hosszú árnyéka lebben.
Kezed párnámra hull, elalvó nyírfaág,
de benned alszom én is, nem vagy más világ.
S idáig hallom én, hogy változik a sok
rejtelmes, vékony, bölcs vonal

hûs tenyeredben.


Egy apró kis figyelmesség a keresztszemes hímzés szerelmeseinek.


2009. január 28., szerda

Születésnapra

A sokféle kézimunkázás közül a legújabb szerelem a foltvarrás. Ezt a faliképet nővérem születésnapjára készítettem. Ez az első olyan munkám, aminek a hátulja is szépen sikerült.