Tag Archives: pisici

Din lirica… pisicească

Dacă engleza e o limbă pe care nu o înţelegeţi, apelaţi la subtitrarea automată.

Publicat în de-ale altora | Etichetat , | 9 comentarii

Experiment

– pentru miercurea fără cuvinte, imagini generate de Inteligenţa Artificială din dotarea WordPress-ului

Publicat în de-ale altora, de-ale mele | Etichetat , , | 18 comentarii

De vizavi (şi nu numai)

Iniţial mi-a atras atenţia pisica: Pe urmă am văzut soarele reflectat în geamuri pe care le-am fotografiat prin geam (fapt graţie căruia vă pot oferi o reflexie în plus) – pentru că joia pe blogul lui Carmen e ziua oglindirilor. … Citește în continuare

Publicat în amintiri, de-ale mele, din lumea celor care nu cuvântă | Etichetat | 6 comentarii

De-ale mele şi de-ale altora – între o zi a iubirii şi ziua internaţională a lecturii

Dacă n-ar fi Facebook-ul, n-aş ştii când e Valentine’s Day; sincer, data în cauză refuză să-mi intre în cap, pentru mine nu e decât o tradiţie de împrumut, de care mi se fâlfâie – ca şi de Dragobetele scos de … Citește în continuare

Publicat în amintiri, de-ale altora, de-ale mele | Etichetat , | 5 comentarii

Cuvinte din trecut: Vacanţă nedorită – 3

N-a apărut la orizont o nouă duzină de cuvinte. N-o mai aştept, cum am zis aici, fiindcă am acum chef să pun pe blog şi al treilea şi ultimul episod din „Vacanţă nedorită”. O fac adăugând la cuvintele sale din … Citește în continuare

Publicat în de-ale mele, despre lume şi viaţă :P, mătuşa Pia | Etichetat , , , , | Un comentariu

Încă un blog

Îi las pe alţii să hălăduiască prin înaltele sfere ale religiei, filozofiei… & comp. Eu una mi-am făcut în schimb un blog nou. Un nou blog pisicesc. 😻 Nu promit că voi scrie pe el la fel de mult şi … Citește în continuare

Publicat în de pe blogurile mele, de-ale mele, din lumea celor care nu cuvântă | Etichetat , , , , , | Lasă un comentariu

Întoarcere

Au mai rămas două. Două postări de pe blogul ăla colectiv. Asta, pozată mai jos, e penultima. Supliment, tot în alb şi negru, preluat din acelaşi loc:

Publicat în amintiri, de-ale mele, despre lume şi viaţă :P, elucubraţii, reblog | Etichetat , | 2 comentarii

Reflexii în oglindă

Inițial publicat pe Mustăţi lungi, gheare lungi:
Nici ăsta nu-s eu. Am luat lăbuţele de pe Facebook, pentru jocul găzduit de Carmen.

Publicat în de-ale altora, reblog | Etichetat , | Lasă un comentariu

Pisică străină, cu ochi de împrumut

This gallery contains 5 photos.

Inițial publicat pe Mustăţi lungi, gheare lungi:
Mi-au plăcut pozele astea, de parcă ar fi fost ale mele 😆 , aşa că le-am luat de aici ca să le trimit la miercurea fără cuvinte. ?

More Galleries | Etichetat ,

De pe domeniul băietului cu ochi albaştri…

… cu întârziere, pentru miercurea fără cuvinte

Publicat în de-ale altora | Etichetat , , | 6 comentarii